Vi tar hand om ungdomarna

ungdomar-300x200

Att röra på sig ska vara en del av vardagen. Hos oss gör vi det möjligt för våra ungdomar mellan 12-15 år att träna tillsammans med oss.
Som ungdom kan du välja att träna tillsammans med en vuxen, delta i våra särskilda ungdomspass eller delta på vissa utvalda gruppass.
På vår ungdomsträning som ligger på Måndagar och Onsdagar kl.16:15 tränar vi allt från styrketräning, boxning, core och balans och mycket mer. Det vi lägger störst fokus på är att lära sig tekniken i träningen, kroppskontroll och glädje. Träning ska vara roligt och det är viktigt att testa sig fram och hitta det som varje person tycker om.

Är du intresserad av att börja träna hos oss? Kontakta personalen på 046-250471

ungdomar-300x200

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *